Magyar Hadsereg Fegyverzete

Az ISZ–2 nehéz harckocsik alkalmazása az 1960-as évek elején egyre inkább háttérbe szorult. Ezeket a páncélosokat a 1950-es évek végén vonták ki a Magyar Néphadsereg hadrendjéből és szállították vissza a Szovjetunióba. A Magyar Néphadsereg páncélozott eszközei közül az 1956-os forradalom és szabadságharc alatt aktív szerepet a T–34/85 harckocsik játszottak. Ezeket a közepes harckocsikat már a forradalom első napjaiban bevetették a fővárosban, a mintegy 90 harckocsi biztosítási és kísérési feladatokat hajtott végre. Harcoltak a forradalmárok oldalán, így például részt vettek a Köztársaság téri pártház ostromában, de bevetették őket a Corvin közi felkelőkkel szemben is. A Csepelen kialakított forradalmi gócpontot október 30-án kilenc T–34/85 közepes harckocsi szerepvállalásával számolták fel, míg Várpalotán tíz T–34/85 közepes harckocsit vetettek be a várpalotai helyőrség és a fegyveres felkelők lefegyverzésére. Rohamlövegek A magyar haderő háború utáni struktúrájában jelentős szerepet szántak az önjáró tüzérségnek, amely páncélozott, lánctalpas alvázon mozogva nagyfokú mobilitást biztosított a harckocsikkal megerősített gyalogság, illetve az előretörő harckocsi-alegységek számára.

A római légiók fegyverzete | National Geographic

A fényképeken látható rohamlövegek a Vörös Hadsereg szolgálatában álltak. Forrás: Horváth Miklós – Kovács Vilmos: Hadsereg és fegyverek 1956. Budapest, Zrínyi Kiadó, 2011. 208 oldal

Ők a testudó t vetették be, ami latinul teknőst jelent. A légionáriusok szorosan egymás mellé álltak, pajzsaikból pedig jókora védőburkot vontak maguk köré. A hatalmas, ívelt pajzsok alapanyagának is modern hangzása van: rétegelt lemez. Rétegelt lemezt nagyon könnyű készíteni. Csak néhány fatábla kell hozzá, amelyeket úgy ragasztunk egymásra, hogy a szálirány a szomszédos rétegekben derékszöget zárjon be. Ez elég védelmet nyújt, mert nagyon erős, ugyanakkor valamennyire rugalmas marad. Ezen a módon készültek az ívelt pajzsok. Tüzérségi fegyverek Skorpió A római tüzérségből kevés tárgy maradt fenn, a katonák azonban részletes utalásokat hagytak hátra a készítésük módjáról. A skorpió vashegyű nyilakat lőtt ki. A támadások első hullámában és ostromnál vetették be. Képes volt átlőni a páncélt, és azonnal végzett az áldozatával. Hatalmas számszeríjhoz hasonlóan működik. A merev karokat hátrafeszítik, az energiát pedig két függőlegesen összesodort kötél vagy ínköteg tárolja. A húr kiengedésekor 350 méternél is távolabbra lövi ki a nyilat, elképesztő sebességgel.

  • A kuruc hadsereg fegyvernemei
  • Hadtörténeti Intézet és Múzeum
  • Magyarország felett is átrepült a Zágrábnál lezuhant katonai gép
  1. Teszlek süveg angolul
  2. 6002 bus seoul
  3. Szabó tímea cia world factbook
  4. Mi a stájsz
  5. Champion férfi pulóver
  6. Marcal étterem menü
  7. Vaják: a farkas rémálma
  8. Utolsó szovjet katona
  9. Széchenyi istván lánchíd
  10. Eva sunny hotel & residence by valamar vélemények 3
  11. Szimetikon tartalmú gyógyszerek
  12. Idokep nyiregyhaza 30 napos idojaras
  13. Névnapi ajándékok férfiaknak
  14. Edenred ezüst kártya elfogadóhelyek
  15. Pécs indóház tér posta
sütőben-sült-karaj
August 18, 2022, 2:44 pm