Nemzeti Sport Foci: Nemzeti Sport 1903-2020 | Arcanum Digitális Tudománytár

A 20. század kezdetén felmerült egy átfogó, sporthíreket, sport információkat és a sportot elemző, magyarázó írásokat tartalmazó rendszeres kiadvány, lap megjelentetésének gondolata. A Nemzeti Sport első évfolyamának első száma 1903. március 15-én, a magyar sajtószabadság napján jelent meg. Az ekkor még hétvégi lap alapítója Fodor Károly műegyetemi vívómester volt. A lap első fő-, illetve felelős szerkesztője dr. Nagy Béla volt, aki Fodor vívótermének egy alkalmi szerkesztőséggé alakított szobájában állította össze a Nemzeti Sport első számait. A Nemzeti Sport történetének első korszaka 1912-ben zárult le, amikor az első világháborús éveket is magába foglaló szünet állt be a lap történetében 1919-ig. Ekkor először Képes Sport címmel, majd a második számtól ismét Nemzeti Sport néven újra indult a lap. A lap terjedelme 16 oldal, főszerkesztője dr. Vadas Gyula volt. 1922. augusztus 22-én megalakult a függetlenséget, önállóságot biztosító Nemzeti Sport Lapkiadó Rt., a heti megjelenés háromra emelkedett.

  1. Online
  2. Livescore él

Online

A Népsport baloldali elkötelezettséggel tükrözte a háború utáni társadalmi, politikai változásokat. 1970-től a korábbi dőlt felirat helyett új, reklámtípusú lapfejjel jelent meg a Népsport. Ebben az évben, az újság történetében először fordult elő, hogy olyan labdarúgó-világbajnokságról tudósított, amelyre a magyar válogatott nem jutott ki. A nyolcvanas években a Népsport elindul a változások útján, amelyek a lap függetlenségét, modernizációját hozzák el. Eredeti nevét a privatizációval egyidejűleg kapta vissza, kezdetben az átmenetet jelképező Nemzeti (nép)Sport alakban, majd a nép szót elhagyva. 1999-ben a Ringier Kiadóhoz került a lap kiadói joga és a teljes szerkesztőség. 2014-ben a Ringier-Axel Springer portfóliócsere következtében a Mediaworks Kiadó lett a tulajdonos. Főszerkesztői Nagy Béla (1903-1907), Friedrich Nándor (1907-1912), Vadas Gyula (1919-1944) voltak. 1945 után Barcs Sándor, Gallowits Tibor, Hidas Ferenc és Solti Lajos, majd 2008-tól Buzgó József irányítása alatt jelent meg a lap, amely számos sportággal foglalkozik.

Mindez a számok nyelvén így fest: a Barca jelenleg legjobban fizetett férfi játékosa, a holland Frenkie de Jong éves bére 20 millió euró, Putellas kisasszonyé 150 ezer... A klub legtöbbet kereső férfi futballistáját 133-szor jobban megbecsüli az egyesület és Joan Laporta elnök – aki pedig a férficsapat sikereinek híján büszkén pózolt a díjátadáskor Alexiával –, mint az összes létező egyéni és csapattrófeát besöprő hölgyet. Ilyenkor az a szokásos mantra, hogy a kutya sem kíváncsi a női focira, a meccsek látogatottsága elenyésző a férfiakéhoz képest. Csakhogy már ez sem igaz. Közismert adat, hogy a március 30-án esedékes női el Clásicóra, a Barcelona–Real Madrid mérkőzésre a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében mind a 85 000 jegy elővételben elkelt a Camp Nou stadionba. Nemrégiben az ausztrál női válogatott, a "Matildas" Sydney-ben 36 000 néző előtt fogadta az Egyesült Államokat, majd pár nappal később Newcastle-ben is húszezren voltak kíváncsiak a két nemzeti együttes összecsapására. Összehasonlításképpen: novemberben az ausztrál férfiválogatott világbajnoki selejtezőjén Szaúd-Arábia ellen 25 ezren voltak jelen.

De nem csak Angliában. A FIFA-ban óriási befolyással rendelkező FA kieszközölte, hogy a nemzetközi szövetség is betiltsa a sportág női változatát. 1971-ig a FIFA-ból történő kizárás fenyegette azokat az országokat, amelyek megengedték a pályáikon női meccsek rendezését. Ekkora hendikeppel kellett újraindulnia fél évszázada a női futballnak – senki se csodálkozzon tehát, hogy a mai napig nem sikerült nemhogy ledolgoznia, de legalább csökkentenie a férfifocitól elválasztó hátrányt. Ezért tűnik álságosnak a Barca és a spanyol sportsajtó hirtelen felbuzdulása most Alexia Putellas elképesztő sikerei láttán, hiszen a vak is látja, hogy mi van a háttérben. Igen, a "ha ló nincs, szamár is jó" effektus. Hiszen most, amikor a katalán klub fennállása legsúlyosabb – szakmai és pénzügyi – válságát éli, minden aprócska siker úgy kell, mint egy falat kenyér. Már nincs Lionel Messi, nincsenek BL-diadalok, de még a spanyol bajnokságban is csak a középmezőnyben szerénykedik a férficsapat. A női szakosztályt viszont Barca-szinten fillérekből ki lehet stafírozni, az egész csapatot fel lehet futtatni Frenkie de Jong egyheti fizetéséből... Fedezzük hát fel gyorsan Alexia Putellast!

VB-TÖRTÉNELEM napról napra, 61 részben az 1930 és 2014 közötti tornák összes mérkőzésével, sok-sok érdekességgel. Szépen búcsúzott válogatottunk a vb-selejtezőktől, és most fájnak csak igazán az albánoktól elszenvedett vereségek... Kanada sorozatban negyedik sikerét aratta, így továbbra is vezeti a tabellát. Algéria a Burkina Faso elleni döntetlennel csatlakozott a 3. szakasz mezőnyéhez. Japán nagy meglepetésre a Vietnam elleni döntetlennel zárta a selejtezősorozatot. Az eddig két vb-n szereplő Új-Zéland 5–0-ra legyőzte Salamon-szigetek válogatottját.

  1. Nemzeti Foci
  2. Sport365.hu - Neymar hanyatló karrierje folytatódik
  3. Nemzeti sport foci 2
  4. Nemzeti sport foci youtube
  5. Farkas ildikó facebook pics
  6. Aluminium trapézlemez árak árukereső
  7. Nemzeti sport foch.org
  8. Nemzeti sport foci 2020

Livescore él

Országos szinten is hasonló a helyzet: mivel nincs Aranylabdára esélyes férfi, hát fényezzük Alexiát! (Amúgy is eddig mindössze egyszer kapta meg spanyol labdarúgó az Aranylabdát, még 1960-ban Luis Suárez. ) Summa summarum: akkor lenne hiteles a spanyol média hatalmas felhajtása Alexia Putellas trófeái láttán, ha a hölgyek fizetése legalább csak megközelítené Sergio Busquetsékét. (Borítókép: Alexia Putellas. Fotó: Alex Caparros / Getty Images)

Sport 2022. március 24., csütörtök 19:09 | Hír TV Válogatott Bő fél óra múlva kezdődik a Magyarország-Szerbia labdarúgó barátságos mérkőzés a Puskás Arénában. A helyszínen ott van már kollégánk Hortobágyi Tibor. Hír TV További híreink Már a sztárok közül is többen klónoztatják a kedvencüket Egymást vádolják az ukránok és az oroszok a bucsai mészárlással Az Európai Tanács elnöke és a NATO főtitkára is gratulált Orbán Viktornak Lakástűz volt ma délelőtt Székesfehérváron Se nem tudja, se nem érti, hogy mi történt Elment kifliért a rolleres Kispesten, hazafelé feltépte egy autó ajtaját, és verekedni próbált - videó Együtt lép színpadra a két szabolcsi kebelcsoda! Így is csökkenthetjük karbonlábnyomunkat Alig takarja valami az Exatlon versenyzőjének tökéletes alakját Lukácsi Katalin zokogva ölelte át Bibó István sírkövét a választás másnapján Jakab: Épp eleget mostam a miniszterelnök-jelölt úr szennyesét, hogy én ezt már ne akarjam tovább megtenni Ezek is érdekelhetik Top10 - Térjünk a lényegre!

Új kancellária miniszterre is szükség lehet hiszen Gulyás Gergely békeidőkben megfelelt, de most olyan válság ígérkezik amilyen még sohasem volt a magyar demokrácia történetében. Régi nevek is felbukkanhatnak mint Lázár János vagy Stumpf István, de Orbán új emberrel is kísérletezhet a válságmenedzseri székben. Pintér Sándor belügyminiszter kulcs figura a kormányban, ezt a járvány idején is igazolta. Bár jóval túl jár a nyugdíj korhatáron, de Orbán számára nélkülözhetlennek látszik – nemcsak menedzseri képességei miatt. Egyrészt, mert az USA számára garancia a zökkenőmentes együttműködésre, másrészt pedig mert túl sokat tud Orbán Viktor múltjáról. Ugyanez a helyzet Putyin orosz elnökkel is. Aki minden bizonnyal tisztában van azzal, hogy kedves barátja, Orbán Viktor békejobbot akar nyújtani Biden elnöknek is. Ehhez a manőverhez is ügyes diplomata kell, aki aligha lehet Szijjártó Péter, akit Lavrov orosz külügyminiszter nemrég tüntetett ki a Barátság érdemrenddel.

nemzeti sport foci 1

Vadas Gyula főszerkesztő irányításával 1923-ban napilap lett, az újság hetente ötször jelent meg. Keddi napokon Képes Sport mellékletet tartalmazott. 1925-től jellegzetesen zöld papírra nyomtatták az újságot. Ebben az évben szórakoztató melléklettel Bolondos Ötletek Képekkel (BÖK) bővült. Állandó mottói közé tartozott: Tévedni bírói dolog. Létrehozták, évente adták át a Nemzeti Sport Plakettjét, az első elismerést Schlosser Imre kapta. 1939-ben a lap zsugorodni kezd: a papírhiány miatt és egy kormányrendelet értelmében - amely szerint nem jelenhettek meg újságok 6-nál több oldalon - a Nemzeti Sport a lehető legapróbb nyomdai betűket használta. 1945-től kezdődik a Nemzeti Sport történetének harmadik korszaka. A lap 1945. április 24-étől Népsport néven jelent meg és négy és fél évtizeden át ez is maradt a sportlap neve (leszámítva az 1956-os forradalmat követő néhány hónapot, amikor csak Sport volt a cím). Az első főszerkesztőség összetétele: Barcs Sándor, Gallowich Tibor. Hidas Ferenc és Solti Lajos volt.

sütőben-sült-karaj
August 12, 2022, 2:34 am