Dió Ültetése Magról – Permaforum.Hu :: Téma: Gyümölcsfa Ültetés Magról (1/4)

Bambusz magról – Kasza Zsolt honlapja

31. 23:09 Hasznos számodra ez a válasz? 4/5 tesho válasza: A mai remek hibrid fajták már 3-4 év alatt termőre fordulnak, a régebbi 10-15 évvel szemben. Magról is szaporítható (az enyém nemrég bújt ki sima virágföldben, nagy cserépben) előcsíráztatás nélkül, viszont magról csak kb. 23% esélyed van rá, hogy ugyanolyan remek termése lesz. Ezért szokták a diócsemetéket oltani, akkor biztos az eredmény, magról csak 10-15 év múlva tudod meg, hogy sikerült-e. Szóval ajánlom keress fel inkább egy faiskolát ha biztosra akarsz menni. Egyébként nagyon hasznos növény, főleg a levele, de használják a belső hártyáját rák ellen is, főleg a gyökeréért pedig fizetnek is az asztalosok. :-) 2013. ápr. 9. 18:20 Hasznos számodra ez a válasz? 5/5 anonim válasza: Nekem mindössze 5 évbe telt... egyetlen diót elültettem még 6-7 éves koromban és azóta egy szép nagy fa áll a kerünkben. bő hozamú zsép papírhéjú diót terem, csak ne lennének az utóbbi 3, 4 évben megjelent kártevők, gombák amik még zölden megrohasztják a diót, megeszik belülről): 2020. dec. 22.

  1. Familia kft szereplők 5
  2. Faültetés magról – Paul Moray – Begreeny
  3. 5 hangyák elleni tipp - Napidoktor
  4. Tamaris Női Alkalmi Cipő - GLAMI.hu
  5. 24 órás Veterán Megbízhatósági verseny Kunmadaras 2015 - YouTube
  6. Saláta öntet recept
  7. Miniszterelnök jelölti vita atv
  8. Hogyan csíráztassuk otthon a diót, hogy fává nőjön? | Hobbikert Magazin
  9. Bambusz magról – Kasza Zsolt honlapja

Szereti a vizet ezért fontos, hogy a talaj mélyrétegű, nedves legyen, de a víz ne álljon meg rajta. A napos helyet kedveli, szélárnyékba, és fagymentes területre érdemes ültetni. Árnyékban nem növekszik. A téli hideget jól bírja, de tavaszi hajtásait a késői fagyok veszélyeztethetik. Akár már -1 vagy -2 C°-on is, de ha friss hajtásai teljesen le is fagynak, alvórügyekről újrahajt. Ekkor már csak termés nélküli hajtásokat hoz. Japán diófák metszése Metszeni nyár végén és kora ősszel szokták, valamint a nyugalmi ideje alatt, mert erősen nedvedzik, és a nedv veszteség miatt a fa legyengülhet. A termését 3-4 éves korától kezdi hozni. Virágzási hajlandósága nagyrészt az előző év időjárásától függ. Ha díszfaként kerül ültetésre, akkor magányosan vagy kisebb csoportban, illetve út menti fasorként egyaránt ültethető. Díszfaként felhasználva is előnyös, mivel kevés rovar károsítja, védekezni nem kell ellenük. Értéke a japán diónak, hogy városi környezetben szűri, tisztítja a benzingőzös levegőt, légtisztító tulajdonsága kiemelkedik a fafélék közül.

Joz, köszönöm sok értékes infot adtál. Móray Pál úgy tapasztalta, hogy ritkán van ugyanolyan gyümölcse a fának, mint a "szülőnek". Ezért oltott egyből. Viszont ezek szerint elég nagy számban van rá esély, hogy a termés ne fajuljon el annyira. Itt szóba jöhet az is, hogy az agyonnemesített fajtáknál nem a gyökérzetre koncentráltak, így bejöhetnek olyanok is mint amit írsz, hogy érzékenyebb lehet dolgokra. Lehet, hogy érdemes lenne régebbi magyar fajtákkal kísérletezni? A nagy almafa lehet akár fajváltozás is a szülőhöz. Vagy aki kedveli a metszést, annak ugyanúgy lehet több / nagyon szemű termése. A nagy almafát viszont lehet használni tüzelőnek. A gyümölcsfák sokkal keményebbek, mint a legtöbb tűzifa (szinte mind a vadrózsák családjához tartozik). Tehát a permakultúra elvei alapján külső zónába lehet ilyet ültetni vegyes felhasználásra (legalább is az én szempontomból). Bár most belegondolva egy 40-es évekbeli gyümölcsös könyvben olvastam, hogy akkor még "többszintes" fákat neveltek. Pont egy hatalmas almafa volt egy képen példának, ahol ment felfelé a főág és arról ágaztak le a különböző szintek.

Paul Moray (Móray Pál) magyar származású tanár kísérletei alapján. Ő figyelt fel arra, hogy míg gyümölcsösökben öntözés nélkül nincs termés, addig vannak fák, amelyek a sziklák csúcsán, várromok tetején is bő termést hoznak. Ezért kezdett el kísérletezni. Miért ültessünk magról? Az így ültetett fák szívósabbak. Öntözést sem igényelnek. Miért szívósabbak az így ültetett növények? Az ültetés után a mag 2 hajtást hoz. Az egyik elindul lefelé, amíg vizet nem talál. A másik megvárja az alsó hajtást, és csak az után indul tovább. Az így ültetett fáknak nincs elvágva a lefelé menő főgyökerük, mint a vásárolható facsemetéknek. Nincs genetikai ellentét mint a kapható facsemetéknél az oltott és az oltvány között. Akár sivatagot is fel lehet számolni ezzel a módszerrel. Milyen fák ültethetők magról? Szinte bármilyen. A dió az egyetlen kerti fánk (amiről tudok), amely ugyanolyan termést hoz, mint az a fa amiről a mag származik. A többi ültetett növénynél jelentősen eltérhet a termés (ki tudja milyen növényről került beporozásra).
  1. Cata beépíthető páraelszívó
  2. Kistarcsa kórház szemészet rendelés székesfehérvár
  3. Republic boldog születésnapot
  4. Dr tenke peter budai egészségközpont
  5. Merevfalú medence karbantartása
  6. Fekete mozaik csempe matrica
  7. Szép jó reggelt idézetek
  8. Adóbevallás 2021 mikortl
  9. Máj főzési ideje van
  10. Munkáltatói igazolás hitelhez
  11. Gyuvecs szerb lecsó télire
  12. Ariston hotpoint mosógép 1
sütőben-sült-karaj
August 10, 2022, 7:42 pm