Új Szakképzési Rendszer

Új utak a szakképzésben: Műhelyiskola, Dobbantó program, Orientációs évfolyamon Új lehetőségeket kínálnak azoknak a diákoknak, akik nem találták még meg a számukra ideális szakmát, illetve nem szerezték meg a nyolc osztályos végzettséget. Emellett fontos cél lett a lemorzsolódás csökkentése. – A Műhelyiskola azoknak a tanulóknak szól, akik a klasszikus iskolai környezetben nehezen oktathatók és fejleszthetők, illetve akik már a korábbi években lemorzsolódtak. Ők részszakmát tudnak itt szerezni. Azokat célozza meg ez a képzés, akik egyébként elhagynák az iskolát, és végzettség nélkül lépnének ki a szakképzésből. Az a célunk, hogy ha belép hozzánk egy diák szeptemberben, az úgy menjen el, hogy valamilyen papír, végzettség van a kezében – emelte ki Pörneki Attila. Az igazgató elmondtam ha már részszakmát szerez valaki, akkor bizonyos kisegítő munkálatokat el tud majd végezni azon az ágazaton belül. Egy mester és egy pedagógiai mentor szárnyai alatt a diákok addig maradnak a képzésben, amíg a részszakmát meg nem szerzik, ez maximum 24 hónap lehet.

Ez az iskolatípus régről ismert, elfogadott, sokak számára a minőségi szakmai képzést jelképezi, mintegy hívószó a szülők, diákok számára. A végzettek technikusok lesznek. A képzés egységes szervezése, dualitása és a (szakirányú) felsőoktatáshoz való erősebb kapcsolódása teszi vonzóvá. A technikusképzés ötéves. Az első két év agrárágazati ismereteket adó képzése után a második ciklusban duális képzés folyik, vállalati duális képzőhelyen. A képzés időszakában az eddigi tanulószerződés átalakul munkaszerződéssé, amely a képzés alatt jövedelemhez juttatja a tanulót. A diák négy közismereti tárgyból tesz érettségi vizsgát, a technikusi szakképesítés szakmai vizsgája lesz egyben az ötödik érettségi tárgy. Így a 13. évi sikeres vizsga után két végzettséget, és egyben szakképzettséget igazoló bizonyítványt kap: érettségi bizonyítványt, valamint a technikusi végzettséget igazoló oklevelet. Szakképző iskola A korábbi szakiskola helyetti, nem igazán befogadott szakközépiskola helyébe a hároméves szakképző iskola lép.

A szakképzési rendszer átalakítása a Szakképzés 4. 0 stratégia céljainak megfelelően A Szakképzés 4. 0 stratégia egyik legfőbb szakmapolitikai célja a szakképzési rendszer megreformálása annak érdekében, hogy minél jobban alkalmazkodjon a munkaerő-piaci igényekhez és könnyebb átjárhatóságot biztosítson az egyes intézmény- és képzéstípusok között, ezzel is növelve a képzési hatékonyságot. A szakképzésben 2020. szeptember 1-jétől 9. évfolyamot kezdő tanulók már a beiratkozáskor találkozhattak egy fontos változással, mely szerint már nem az Országos Képzési Jegyzékben (ismertebb nevén: OKJ) lévő szakképesítésre kerültek beiskolázásra, hanem a Szakmajegyzékben meghatározott ágazatok valamelyikére. Az ágazatokhoz kapcsolódó szakmák sok esetben nem csak az azonosító számukban, hanem az elnevezésükben is eltérnek a korábbi OKJ-s szakképesítésektől. A Szakmajegyzék összesen – e cikk írásakor (2022 januárjában) – 179 alapszakmát tartalmaz, amelyeket kizárólag iskolarendszerben lehet tanulni. Korábban az OKJ tartalmazta a felnőttképzésben megszerezhető szakmákat is, melyeknek jelenleg külön, jogszabályban vagy egyéb hivatalos jegyzékben meghatározott listája nincs.

  • Rnagy tüzép nyitvatartás
  • Lady gaga magassága
  • A szakképzési rendszer átalakítása és a szakképzési hozzájárulási kötelezettség teljesítésének új szabályai – Periodika Különszám 2021 - adózási tanácsadás -Periodika
  • Wellness Buli Hétvége – Jollyval és sztárvendég barátaival

Tájékoztatás az ről

  1. Spermium vizsgálat eredmények élőben
  2. Kovácsovics fruzsina istenes bence
  3. Átlátszó hólyag a szájban
  4. Lépcső burkolat ötletek
  5. Köszönök mindent idézetek fiuknak
  6. Tag heuer férfi karóra glasses
  7. Erdőhorváti eladó ház
  8. Tudor mária francia királyné
  9. Ikea pax váz cabinet
  10. Ajka kristály webshop.com
  11. Skoda 110r coupe eladó
deichmann-akció-női-cipő
August 25, 2022, 8:18 am