Helyesbítő Számla Teljesítési Dátuma, Helyesbítő Számla - Teljesítés Dátuma - Adó Online

Helyesbtő számla teljesítési dátuma

A teljesítés időpontjának helyes megállapítása után a következő kérdés az, hogyan rendezzük az áfát. Itt két válasz jöhet szóba. Az egyik, hogy önellenőrzést nyújtunk be arra az áfa bevallási időszakra, amely az eredeti teljesítési időpontot magába foglalta. Szerencsére nem így kell eljárni. Abban az esetben ha olyan helyesbítő számlát állítunk ki amelyben az eredeti ügylethez viszonyítva csökken a fizetendő áfa, az adócsökkenést abban az adó megállapítási időszakban lehet érvényesíteni, amelyben a számlamódosítást (esetleg számlaérvénytelenítést) tartalmazó bizonylatot az üzleti partnernek átadjuk. Ez mindenképpen könnyebbség az önellenőrzéshez képest, de itt is figyelmesen kell eljárni. Például minőségi kifogás miatt az egyik vevőnk felé 10% árleszállításról kell számlát kiállítanunk. A számla kelte augusztus 31-e, teljesítés időpontja április 8. (tegyük fel, hogy ez volt az eredeti teljesítés), a fizetési határidő szeptember 8. A számlát szeptember 2-án adjuk postára tértivevénnyel, amely szeptember 9-én érkezik vissza és igazolja, hogy vevőnk átvette a helyesbítő számlát.

Ha a helyesbítés által a számla értéke (és ezáltal az áthárított áfa) 1. ) nő, akkor cégünknek azt az áfabevallását kell felülvizsgálni, amelyik áfa bevallási időszakot az eredeti számla érintette. Ha tehát az eredeti számla áfáját már bevallottuk, akkor azt a bevallást most nekünk önellenőrizni kell, ráadásul a pótlólagosan megállapított áfa különbözet után ún. önellenőrzési pótlékot kell fizetnünk (első önellenőrzés alkalmával a jegybanki alapkamattal megegyező mértékben, további önellenőrzések esetén a jegybanki alapkamat másfélszeresével kell számolnunk) az eredeti számla áfa megfizetésének határidejétől eltelt időszakra, 2. ) csökken, akkor az így keletkezett csökkentő adókülönbözetet a legközelebb esedékes áfa bevallás során kell figyelembe venni, már beadott áfabevallás önellenőrzésére nincs szükség. Vissza a számlázási kérdések tartalomjegyzékéhez Szóljon hozzá Ön is!

  1. Jóváíró számla teljesítés dátuma - Adózóna.hu
  2. Virág csendélet festmények
  3. Helyesbítő számla - teljesítés dátuma - Adó Online
  4. Számítógépes vírusok jellemzői
  5. Hidegtál street kitchen sink
  6. Kókuszgolyó recept - a tökéletes verzió | Street Kitchen
  7. Eta nyaralóház balatonfüred
  8. Minden a számla kibocsátási dátumáról – BLOG | RSM Hungary
  9. Baba Arcán Kiütés – Motoojo
  10. Amerikai muffin alaprecept

Ezen kívül bármi módosítható a számlán vagy bármilyen új adattal (pl. új tétel a számlán) kiegészíthető. - A legfontosabb azonban az, hogy a helyesbítő számla az eredeti számlával együtt érvényes, ezért mindkét számlát oda kell adni a vevőnek, hiszen számviteli szempontból a két számla (és azok tételeinek) együttes értéke kerül be a könyvelésbe. - Ebből adódóan a helyesbítő számla végösszege azt az összeget jelenti, amit az eredeti számla értékén felül még a vevőnek fizetni kell. Amennyiben itt mínuszos összeget lát, az azt jelenti, hogy a vevő az eredeti számla alapján többet fizetett, így abból neki vissza kell téríteni a feltüntetett összeget. - Amennyiben a számla helyesbítése nem érintette az eredeti számla összegét (pl. csak a vevő nevét vagy címét javította), úgy a helyesbítő számla végösszege 0 Ft lesz, hiszen a vevőnek az eredeti számla összegén felül már nem kell fizetnie semmit. Leggyakoribb okok, amikor számla helyesbítés történik: - téves teljesítési dátum - számláról lehagyott termék/szolgáltatás - elgépelt vagy lehagyott megjegyzés - téves fizetési mód (Tipp: a helyesbítésre ilyenkor nem is lenne feltétlen szükség, mert a fizetési mód csak tájékoztató jellegű adat, ettől a vevő eltérhet. )

debrecen-zsuzsi-vonat
August 10, 2022, 7:16 pm